Warsztaty śpiewu alikwotowego w Gdyńskiej jurcie 1.04.2017

singing_esz-960x600-792x300

Śpiew alikwotowy pobudza wyobraźnię, uwrażliwia ucho na składowe dźwięków i pomaga wysłowić się z emocji, co przekłada się na asertywność i poczucie własnej siły. Bez względu na to czy zaczynasz swoją wokalną przygodę, czy jesteś już profesjonalistą ten warsztat jest dla Ciebie. Poznamy techniki takie jak subtelny śpiew alikwotowy (w stylu Davida Hykesa), selektywną technikę śpiewu alikwotowego jaką posługuje się Natascha Nikeprelevic, potężne mongolskie alikwotowe i gardłowe śpiewy w tym khoomei, sygyt, kargyraa, chylandyk oraz fry-singing i inuit throat singing.

Prowadzący: Michał Esz Szerląg – śpiewak, multiinstrumentalista, kompozytor, nauczyciel.
Dwukrotny prelegent Międzynarodowych Seminariów Mix Singing(Współczesne Bel Canto) w Gliwicach, trener wokalny na Metaforach Muzycznych w Malborku, prowadził warsztaty na wielu festiwalach: Slot Art Festival, Pannonica, Nasz Festiwal, Stacja Wolimierz (Festiwal Wody), BezKit Magóry Fest, Warsztaty pod Matragoną, Święto Herbaty i wiele więcej.
Uczy aktorów i zawodowych śpiewaków oraz osoby, które dopiero zaczynają przygodę z odkrywaniem swojego głosu.

Używając tylko głosu nagrał albumy „One Mouth Orchestra” i „Katedra”, gdzie każdy z pochodzących dźwięków wydobywany jest wyłącznie z gardła. Poznane techniki, dały mu możliwość występów na scenie w takich zespołach jak: Angela Gaber Trio, Matragona, Wadada, Ziryab, „One Word” Grzecha Piotrowskiego, współpracuje również z Sebastianem Wypychem tworząc projekt „Chadaana”, w którym łączą śpiew alikwotowy z kontrabasem i elektroniką.

Więcej o prowadzącym:
www.eszu.bandcamp.com
www.facebook.com/alikwot
www.soundcloud.com/michalesz
www.youtube.com/user/mythroatsinging

Program:

Warsztat będzie miał miejsce w najbliższej tej tematyce przestrzeni – jurcie. Przy rozpalonym ogniu i ciepłej herbacie otworzymy się na nowe doświadczenie własnego głosu..

10.00-13.00
Intensywny warsztat śpiewu gardłowego i alikwotowego. Warsztat zawiera w sobie ćwiczenia praktyczne podczas których nauczyciel zbiorowo i indywidualnie będzie prowadził nas ku zgłębieniu umiejetności nauczanej techniki śpiewu.

13.00- 14.00
Przerwa obiadowa.
Obiad wliczony jest w cene warsztatu. Składać się będzie z dwudaniowego posiłku wegańskiego oraz deseru. Osoby chcące zapewnić sobie posiłek we własnym zakresie proszone są o zgłoszenie tego faktu.
Odpoczynek przy kominku.

14.00- 15.00
Wspólny Jam ze śpiewem oraz instrumentami.
Konsultacje indywidualne, Pytania końcowe do prowadzącego.

Koszt: 220 zł
Liczba miejsc jest ograniczona. Miejsce gwarantuje przesłanie zaliczki w wysokości 100 zł lub całości ceny wartatu na konto (wkrótce)